Villy R Mikkelsen.jpg

Villy Robert MikkelsenAge: 6419331998

Name
Villy Robert Mikkelsen
Given names
Villy Robert
Surname
Mikkelsen
Also known as
Bob
Birth August 13, 1933 37 24
Sulsted (Vang)

MarriageMary View family
Springsure, Australien

Note: måske ikke gift ??
Birth of a sisterInger Thomine Mikkelsen
February 17, 1935 (Age 18 months)
Vang Hovedgaard, Sulsted sogn, Kjær herred, Aalborg

Occupation
sø-arb.mand

Baptism of a sisterInger Thomine Mikkelsen
June 2, 1935 (Age 21 months)
Sulsted sogn, Kjær herred, Aalborg

Note:
Faddere ved dåben: Arbejdsmand Martinus Villadsen og hustru Thomine Mikkelsen af Aalborg Damefrisørinde Dagny Sørensen, Aalborg Støberiarbejder Robert Villadsen, Aalborg Meldt til Folkeregisteret 2-3 1935
Death of a sisterInger Thomine Mikkelsen
June 17, 1935 (Age 22 months)

Burial of a sisterInger Thomine Mikkelsen
June 23, 1935 (Age 22 months)
Sulsted kirkegaard

Birth of a brotherEjner Ingemann Mikkelsen
June 8, 1936 (Age 2)
Vang

Birth of a brotherErling Mikkelsen
September 6, 1940 (Age 7)

Death of a brotherErling Mikkelsen
April 21, 1941 (Age 7)
Bakkelygade 1B i Vejgaard

Note: Andmeldt til skifteretten i Aalborg d. 22 April 1941
Burial of a brotherErling Mikkelsen
April 27, 1941 (Age 7)
kirkegaard i vejgaard, Aalborg Amt

Death of a paternal grandfatherThomas Christian Sørensen Mikkelsen
June 12, 1944 (Age 10)
Svenstrup (Vestermøllevej 20)

Note:
Husk Nibe skifteret 14 jun 1944
Death of a fatherThomas Vilhelm Mikkelsen
January 9, 1979 (Age 45)
Aalborg sygehus Syd

Death of a brotherEjner Ingemann Mikkelsen
May 21, 1980 (Age 46)
Aalborg

Death of a motherEmmy Martine Nielsen
May 14, 1988 (Age 54)
Aalborg sygehus syd (Vejgaard sogn)

Death February 13, 1998 (Age 64)
I Australien

Note: Villy døde af en blodstyrtning, Han røg meget.
Burial February 23, 1998 (10 days after death)
Bisat i Australien

Reference number
3E

Globally unique identifier
F33EEBB6FE1347C1A2371BC6E1C4A1D5C02A

Last change August 24, 2014 - 18:37:04

by: Villy Mikkelsen
Family with parents - View family
father
Thomas Vilhelm Mikkelsen.jpg Thomas Vilhelm Mikkelsen
Birth: December 28, 1895 32 29Aalborg (Gabelsgade 3)
Death: January 9, 1979Aalborg sygehus Syd
mother
Emmy Martine Nielsen.jpg Emmy Martine Nielsen
Birth: December 21, 1908 38 35Ravnkilde (Holmskovbakke)
Death: May 14, 1988Aalborg sygehus syd (Vejgaard sogn)
sister
elder brother
Erik Mikkelsen.jpg Erik Thomas Christian Mikkelsen
Birth: May 27, 1928 32 19Buderupholm (Buderup sogn)
18 months
elder brother
Thomas Mikkelsen.jpg Thomas Mikkelsen
Birth: November 13, 1929 33 20Svenstrup by og sogn Hornum Herred
Death: October 29, 2003Frederiksstad i Norge
2 years
elder brother
Jørgen Andreas Mikkelsen
Birth: January 13, 1932 36 23Klarup (Stranderholmsvej)
Death: November 25, 1998
19 months
Villy R Mikkelsen.jpg Villy Robert Mikkelsen
Birth: August 13, 1933 37 24Sulsted (Vang)
Death: February 13, 1998I Australien
18 months
younger sister
Inger Thomine Mikkelsen
Birth: February 17, 1935 39 26Vang Hovedgaard, Sulsted sogn, Kjær herred, Aalborg
Death: June 17, 1935
16 months
younger brother
Ejner Ingemand Mikkelsen.jpg Ejner Ingemann Mikkelsen
Birth: June 8, 1936 40 27Vang
Death: May 21, 1980Aalborg
brother
younger brother
Erling Mikkelsen
Birth: September 6, 1940 44 31
Death: April 21, 1941Bakkelygade 1B i Vejgaard
brother
Family with Elva Mørk - View family
Villy R Mikkelsen.jpg Villy Robert Mikkelsen
Birth: August 13, 1933 37 24Sulsted (Vang)
Death: February 13, 1998I Australien
wife
daughter
Family with Mary - View family
Villy R Mikkelsen.jpg Villy Robert Mikkelsen
Birth: August 13, 1933 37 24Sulsted (Vang)
Death: February 13, 1998I Australien
wife
Mary
Birth:   — Australien
Death:   — Australien
 
Marriage:   — Springsure, Australien
Family with Jane - View family
wife
Villy R Mikkelsen.jpg Villy Robert Mikkelsen
Birth: August 13, 1933 37 24Sulsted (Vang)
Death: February 13, 1998I Australien

 
Marriage
måske ikke gift ??
Death
Villy døde af en blodstyrtning, Han røg meget.
Note
Imigreret til Australien i 1956 Død af Blodstyrtning og dårlige lunger